Fagprogram

By august 7, 2018

Fagprogram

Fredag 8. mars 2019

Tid
Foreleser
Tittel foredrag
09.15 – 09.30
Åpning
09.30 – 10.00
TBA
Min erfaring med manuellterapi
10.00 – 10.45
Åsmund Andersen
Hva kan vi lære av toppidretten?
10.45 – 11.00
Kaffepause
11.00 – 11.45
Jostein Grimsmo
Plutselig hjertedød og trening av pasienter med kjent hjertesykdom
11.45 – 12.30
Roar Pedersen
Hvordan kan radiologi gi bedre håndtering av idrettsskader og sportsskader?
12.30 – 13.30
Lunsj
13.30 – 14.15
Jan Hoff
Dosering for styrke og utholdenhet – for toppidrettsutøver, pasient og mosjonist
14.15 – 15.00
Tron Krosshaug
Biomekaniske analyser av styrketreningsøvelser
15.00 – 15.15
Kaffepause
15.15 – 16.00
Christian Couppé
Degenerasjon eller skade av sene og ligament
16.00 – 16.45
Asbjørn Årøen
Brusk: Stamcellebehandling og brusktransplantasjon
17.00 – 19.00
Årsmøte NMF
20.00
Sosialt: “Get together”

 

Lørdag 9. mars 2019

Tid
Foreleser
Tittel foredrag
09.00 – 09.45
Anne Marte Pensgaard
Hvordan påvirker kognitive prosesser behandlingsutfall?
09.45 – 10.30
Per Brodal
Pain explained
10.30 – 10.45
Kaffepause
10.45 – 11.30
Charlotte Leboef Yde
Spinal manipulasjon: Klinisk epidemiologi
11.45 – 12.30
Ove Talsnes
Ortopedisk tilnærming til idrettsmedisinske MSK-lidelser
12.30 – 13.15
Lunch
13.15 – 14.30
Charlotte Leboef Yde og Olivier Gagey
How do some of our accepted concepts in manual therapy appear from an anatomical view point?
14.30 – 15.15
MS – prisen: Foredrag
15.15 – 15.45
Kaffepause
15.45 – 16.30
Parallelle sesjoner
1: Case: Post-traumatisk skulderskade uten fraktur hos mann, 40 år: Olivier Gagey
2: Injeksjonsterapi: Gisle Granhus
3: Skadeforebygging i idrett: Lene Rennemo og Marte Fagerheim
16.30 – 16.45
Kaffepause
16.45 – 17.30
Workshops
1: Manipulasjonsbehandling: Charlotte Leboef Yde
2: Injeksjonsterapi: Eirik Rist Hauger
3: Skadeforebygging i idrett: Lene Rennemo og Marte Fagerheim
19.30
Bankett

 

Søndag 10. mars 2019

Tid
Foreleser
Tittel foredrag
10.30 – 11.15
Steinar Madsen
Vitaminer, kosttilskudd og prestasjonsfremmende medikamenter
11.15 – 12.00
Heidi Holmlund
Ernæring i rehabiliteringsfasen, og hvordan fremme prestasjonsernæring i team
12.00 – 12.15
Kaffepause
12.15 – 13.00
Hilde Gjelsvik
Manuellterapi og paraidrett
13.00
Utdeling av MS-prisen
13.15
Avslutning
13.30
Lunsj
Timeplan pr. 14.09.18. Med forbehold om endringer